Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nowoczesny ambulans dla dąbrowskiego szpitala

Nowoczesny ambulans dla dąbrowskiego szpitala

nk038Zarząd Powiatu Dąbrowskiego podejmując kolejne działania zmierzające do unowocześnienia placówki i podnoszenia standardu świadczonych w niej usług zakupił nowy ambulans medyczny dla Pogotowia Ratunkowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Karetka specjalistyczna typu P o wartości blisko 300 000 zł została zakupiona przez Powiat Dąbrowski i sfinansowana ze środków dotacji Wojewody Małopolskiego w wysokości 275 555 zł oraz środków własnych powiatu w wysokości 24 160 zł.

W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste przekazanie karetki, którego w imieniu Zarządu Powiatu Dąbrowskiego dokonali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski. Przy przekazaniu obecni byli: Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Zastępcą Waldemarem Weryńskim, Robert Żurawski Koordynator Izby Przyjęć Ogólnej i Pogotowia Ratunkowego oraz ratownicy medyczni.

Starosta przekazując ambulans Dyrekcji ZOZ wyraził przekonanie, że zakupiona karetka, wyposażona w nowoczesny sprzęt usprawni pracę dąbrowskich ratowników medycznych i pozwoli na skuteczne udzielanie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia oraz zwiększy możliwość bezpiecznego transportu do szpitala.

– Jestem pewny, że przekazana w dniu dzisiejszym karetka będzie dobrze służyć zespołom ratownictwa medycznego podczas wyjazdów do zgłoszeń. Mam jednak nadzieję, że liczba wyjazdów i związanych z nimi interwencji medycznych będzie jak najmniejsza, czego sobie i mieszkańcom powiatu życzę. – mówił podczas spotkania Starosta.

Poświęcenia nowej karetki dokonał ks. Zbigniew Szewczyk – kapelan w dąbrowskim ZOZ. Duchowny modlił się za wszystkich, którzy korzystać będą z tego samochodu – za pacjentów oraz ratowników śpieszących z pomocą chorym i cierpiącym.

Karetka specjalistyczna typu P marki Fiat DUCATO  250 SC wyposażona jest zgodnie z wszystkimi normami przewidzianymi dla karetek państwowego systemu ratownictwa medycznego. W samochodzie zamontowane zostały wysokiej klasy dynamiczne, wielofunkcyjne nosze, które ułatwiają transport poszkodowanych, krzesełko kardiologiczne, deska ortopedyczna. Samochód posiada kilka systemów wspomagania jazdy ułatwiających prowadzenie pojazdów w trudnych warunkach. Ergonomiczne wnętrze ułatwia monitoring stanu zdrowia pacjenta. Zmodernizowane usytuowanie sprzętu w karetce wspomaga pracę zespołu ratowników. Na wyposażeniu ambulansu jest defibrylator LIFEPACK 15 przeznaczony do transmisji danych EKG, gwarantujący natychmiastową konsultację kardiologiczną wykluczającą bądź potwierdzającą zawał serca. Karetka będzie stacjonowała w Szczucinie, realizując wizyty do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

To już druga karetka zakupiona w tym roku na potrzeby dąbrowskiej placówki. W lipcu br. ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej zakupił karetkę specjalistyczną typu S, o wartości ponad 261 000 zł. Zakup tej karetki również nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony samorządu powiatowego, który pokrył 80% kosztów zakupu karetki.

Artykuł i galeria na stronie:
http://powiatdabrowski.pl/aktualnosci-czytnik/items/6006/nowoczesny-ambulans-dla-dabrowskiego-szpitala.html

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*