Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zakończenie kursu „Operator koparko – ładowarki” w OHP

Zakończenie kursu „Operator koparko – ładowarki” w OHP

DSC_0061W dniu 4 grudnia 2015 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste zakończenie kursu „Operator koparko – ładowarki” organizowanego w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie – Adam Potempa, którzy wręczyli beneficjentom zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu oraz dokumenty uprawniające do obsługi koparko-ładowarek.

Szkolenie rozpoczęło się 13 października br. i wzięło w nim udział 10 osób bezrobotnych
w wieku 18-25 lat mieszkających na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. Byli to młodzi ludzie, którzy nie podjęli dalszej nauki, nie mają kwalifikacji zawodowych, bądź posiadają kwalifikacje, które nie dają szansy na znalezienie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Program kursu obejmował 202 godziny, w tym 116 godzin zajęć teoretycznych, na których uczestnicy nabywali wiedzę min. z podstaw elektrotechniki, elementów hydrauliki czy budowy koparko-ładowarki. Zdobytą wiedzę teoretyczną uczestnicy mogli wykorzystać podczas 86 godzin zajęć praktycznych odbywających się na poligonie do praktycznej nauki zawodu.

Kursanci przed rozpoczęciem zajęć wzięli udział w warsztatach z doradcą zawodowym, mających na celu zdiagnozowanie ich predyspozycji zawodowych. Zorganizowane zostały również spotkania z pośrednikiem pracy, który nakreślił sytuację na lokalnym i regionalnym rynku pracy oraz przeprowadził zajęcia z zakresu nauki tworzenia dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji i metod aktywnego poszukiwania pracy.

Zakończenie kolejnego kursu zawodowego było okazją do podsumowania pięcioletniej działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej, które zostało utworzone dzięki współpracy Ochotniczych Hufców Pracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Jednostka powstała w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a od lipca 2014 roku Młodzieżowe Centrum Kariery funkcjonuje w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi usługi z zakresu pośrednictwa pracy, z których może skorzystać młodzież w wieku 16-25 lat oraz organizuje szkolenia zawodowe dla osób w wieku 18-25 lat nieuczących się i niepracujących.
Od początku istnienia MCK zorganizowało 17 kursów zawodowych, w których brało udział 164 beneficjentów, z czego 122 osoby podjęły zatrudnienie. Młodzież uzyskiwała kwalifikacje zawodowe na kursach: Magazynier z obsługą programów do fakturowania, kasy fiskalnej i wózka jezdniowego z wymianą butli gazowej; Operator koparko – ładowarki; Kelner – barman; Stylizacja i wizaż ze stylizacją paznokci i modułem przedsiębiorczości; Operator koparko-ładowarki; Nowoczesny sprzedawca z obsługa programów fakturujących, kasy fiskalnej i komputera; Spawanie metodą TIG – blach i rur ze stali nierdzewnych, Spawacz metodą MAG; Elektryk z uprawnieniami SEP. Natomiast biorąc po uwagę działalność z zakresu pośrednictwa pracy Młodzieżowe Centrum Kariery pozyskało ogółem ok. 1200 miejsc pracy zarówno stałej jak i krótkoterminowej, sezonowej, zewidencjonowało 1043 osoby, w tym młodzieży bezrobotnej: 587 osób, a młodzieży uczącej się: 456 osób, przeprowadziło 29 giełd pracy oraz zorganizowało 6 targów pracy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży z gminy Dąbrowa Tarnowska i okolic władze gminy planują podpisać porozumienie z Ochotniczymi Hufcami Pracy do kontynuowania dotychczas realizowanych zadań na rzecz ludzi młodych.

Zapraszamy do korzystania z usług świadczonych przez MCK wszystkie osoby zainteresowane w wieku 16-25 lat.

Kontakt: Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej,
Berka Joselewicza 8 (budynek BUDOMEX, I piętro)
tel.: 14 642 20 36,
e-mail: mck.dtarnowska@ohp.pl

Artykuł i galeria na stronie:
http://www.dabrowatar.pl/zakonczenie-kursu-operator-koparko-ladowarki-w-ohp/

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*