Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej z koncertami w Ustroniu

Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej z koncertami w Ustroniu

954Na zaproszenie Parafii pw. św. Klemensa i Urzędu Miasta w Ustroniu – z inicjatywy Pani Danuty Koenig Naczelnika Wydziału Urzędu Miasta w Ustroniu oraz radnego P. Eugeniusza Trzepacza – Gminna Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej wystąpiła w dniach od 14 do 16 listopada br. z koncertami w Ustroniu. Trzy dni pobytu muzyków w tym pięknym uzdrowiskowym mieście było bardzo pracowite. Orkiestra wystąpiła z trzema koncertami , poprzedzonymi próbami i przygotowaniami do nich , ale nie zabrakło również czasu na miłe spędzenie czasu , poznanie miasta , nawiązanie kontaktów zawodowych , towarzyskich i przyjacielskich.
Podczas pierwszego koncertu w Kościele pw. św Klemensa , orkiestra miała okazję zaprezentować swój kunszt muzyczny , prezentując utwory patriotyczne nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.

Koncert bardzo się podobał , a zgromadzona w kościele publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami. Orkiestrę i przedstawicieli władz samorządowych naszej Gminy powitał proboszcz tamtejszej parafii Ks. Antoni Sapota , który nie krył również swojego uznania dla muzyków i kapelmistrza.
Niedziela 15 listopada to dla miejscowego Kościoła Katolickiego dzień odpustu parafialnego. Uroczystą sumę odpustową obsługiwała pod względem muzycznym nasza orkiestra , a po Mszy św. wystąpiła z pięknym koncertem utworów marszowych .
Koncert miał się odbyć na dziedzińcu kościelnym , ale ze względu na złe warunki pogodowe odbył się w Kościele.
Również i ten wzbudził aplauz publiczności, a w szczególności dobór pięknych utworów muzycznych ich profesjonalne wykonanie przez naszych muzyków pod batutą Andrzeja Komorowskiego .
Koncert w domu kultury „ Prażakówka” , w ramach XVI Ustrońskiej Jesieni Muzycznej – był najważniejszym występem , a zarazem zwieńczeniem trzydniowego pobytu. Koncert przy pełnej sali głównie młodych widzów . Emocje wśród muzyków sięgały zenitu , ale przeniosły się również na widzów oklaskujących i podziwiających piękną grę orkiestry, a „Makarena” w wykonaniu naszych muzyków porwała salę do tańca. Koncert prowadziła Pani Danuta Koenig inicjatorka całego tournee .Prowadząca przedstawiła historię orkiestry, podkreśliła wielkie zaangażowanie w jej istnienie młodych muzyków , kapelmistrza Pana Andrzeja Komorowskiego oraz władz Gminy Mędrzechów. Zachęcała również miejscową młodzież do naśladowania pozytywnych postaw naszych muzyków. Na szczególne uznanie , jak podkreśliła zasługuje fakt , że w orkiestrze grają całe rodziny np. rodzina Orszulaków i Koziołów.
Nie zabrakło miejsca na gratulacje i podziękowania. W imieniu naszej orkiestry i władz samorządowych uznanie i podziękowanie za bardzo gościnne przyjęcie złożyli : Krzysztof Korzec – Wójt naszej Gminy oraz Barbara Pobiegło – Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego . Wręczyli bukiety kwiatów oraz Monografie Gminy Mędrzechów z dedykacjami i podpisami władz i wszystkich członków orkiestry.
Wójt zaznaczył bardzo dużą role w tym przedsięwzięciu P. Eugeniusza Trzepacza naszego radnego , a zarazem długoletniego mieszkańca Ustronia i nauczyciela w tamtejszym gimnazjum.
Serdecznie zostaliśmy również przyjęci przez Burmistrza Ustronia P. Ireneusza Szarca i Proboszcza miejscowej Parafii Ks. Antoniego Sopotę.
Pomiędzy muzykowaniem uczestnicy mogli zwiedzić miasto i okolice m.in. skocznię w Wiśle im. Adama Małysza , widzieliśmy również samego Adama Małysza , ale wykonanego z białej czekolady, pałacyk Prezydentów RP, górę Czantorię , amfiteatr i wiele innych ciekawych miejsc. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki z autografem Kajetana Kajetanowicza , który jest rodowitym ustroninianem.
Zakwaterowanie i wyżywienie całej grupie zapewniła Parafia pw.św.Klemensa w Ustroniu i miejscowi sponsorzy , a inicjatorką i organizatorką wyjazdy była Pani Danuta Koening i Eugeniusz Trzepacz , którym składamy serdeczne podziękowania.
Transport został zorganizowany przez Gminę Mędrzechów.
Była to wielka promocja naszej gminy w tym pięknym uzdrowiskowym mieście.
Dziękujemy wszystkim inicjatorom i organizatorom tego wyjazdu , a orkiestrze za piękne koncerty , upowszechnianie muzyki i promowanie naszej gminy.

Artykuł i galeria na stronie:
http://medrzechow.net/index.php/438-orkiestra-deta-z-woli-medrzechowskiej-z-koncertami-w-ustroniu

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*