Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Muzykoterapia ze wschodzącą gwiazdą – zaproszenie

Muzykoterapia ze wschodzącą gwiazdą – zaproszenie

Muzykoterapia_IV_KopiowaniePrawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Wysoki, małomówny, o melancholijnym spojrzeniu. Obdarzony wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem. Jego debiutancka płyta “Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Gwiazdą IV edycji Muzykoterapii duszy, która wystąpi w Centrum Sztuki Mościce 18 grudnia będzie Kortez.
Piosenki nowej gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej cieszą się dużą popularnością. Utwory takie jak “Zostań” osiągają na platformie YouTube imponującą liczbę otwarć, przekraczającą milion trzysta tysięcy. Tej, a także innych kompozycji Korteza można będzie posłuchać w Centrum Sztuki Mościce 18 grudnia.
Przed koncertem podczas Muzykoterapii o godz.19-ej zaplanowano spotkanie z Anną Morawską. To dziennikarka TVP, autorka książki „Twarze Depresji” i inicjatorka kampanii społecznej pod takim hasłem. Książka jest próbą zapisu doświadczeń ludzi znanych i popularnych oraz ich zmagań w walce z depresją. Gościem spotkania będzie jeden z bohaterów książki Marek Piekarczyk – wokalista i autor tekstów, znany z wieloletnich występów w zespole TSA, juror The Voice of Poland, prowadzący też solową działalność artystyczną. Artysta od lat choruje na depresję, którą nazywa „wojną z życiem”. Ponadto podczas spotkania autorskiego Anny Morawskiej w formie wywiadów filmowych o chorobie opowiedzą także Kamil Sipowicz i Andrzej Bober. Organizatorami imprezy są Centrum Zdrowia Tuchów, radio RDN Małopolska, Fundacja Zdrowym Być i Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.
Właśnie w tej ostatniej miejscowości przy CKWP 19 grudnia o godz. 18-ej rozpocznie się wieczorny marsz Nordic Walking pod hasłem Wyjście z mroku. Będzie to ostatni akord IV Muzykoterapii duszy. Ta forma aktywności jest bardzo korzystna ze względu na profilaktykę, procesy rekonwalescencji, odchudzanie oraz rzeźbienie talii. Prawidłowo wykonana technika poprawia odciążenie stawów kręgosłupa, gibkość i wytrzymałość oraz sprzyja kształtowaniu koordynacji. Należy jednak pamiętać, że korzyści te osiągniemy, gdy ćwiczenia będą dobrane prawidłowo, a ich intensywność i systematyczność indywidualnie dopasowana. Marsz Nordic Walking to świetna okazja, by spędzić czas w ciekawy sposób w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. To również możliwość spokojnego i bezpiecznego wejścia w aktywny tryb życia, sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu. 90% trasy marszu stanowią drogi utwardzone, co umożliwi bezpieczne przemieszczanie się w warunkach nocnych o tej porze roku. Warto jednak zabrać ze sobą latarkę – najlepiej czołówkę, założyć wygodne buty i zabrać kijki do Nordic Walking. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia kilkunastu zestawów kijków. Osoby zainteresowane powinny jednak wcześniej zgłosić taki zamiar, telefonując pod numer 512 807 420. Cały odcinek liczy ok. 6,5 km. Pokonanie go powinno zająć około półtorej godziny.

Trasa marszu:
Trasa_marszu_Nordic_Walking

 

 

 

 

 

 

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*