Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty” w PCEiKZ w Szczucinie

„Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty” w PCEiKZ w Szczucinie

bops0063 grudnia 2015 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się konkurs „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty”. Do ortograficznych zmagań przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych naszego języka ojczystego.

Do konkursu przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Borkach, Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum w Podlipiu (Zespół Szkół w Bolesławiu), Gimnazjum w Szczucinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Dyktando zostało odczytane przez Stellę Dąbroś nauczycielkę z PCEiKZ w Szczucinie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Marta Sieroń, Stella Dąbroś, Wiesława Zamora, Lucyna Szot, Agnieszka Ruta i Monika Dojka.

W „ortograficznym boju” zwyciężyła Zuzanna Pisarczyk, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty”.

II miejsce zajęła Karolina Łachut, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która została nagrodzona srebrnym piórem.

III miejsce Maja Houda zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która także otrzymała pamiątkowe pióro.

Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Marek Sztyler Wicedyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, równocześnie gratulując zwycięzcom.

Artykuł i galeria na stronie:
http://powiatdabrowski.pl/aktualnosci-czytnik/items/5982/ortograficzny-boj-o-zlote-pioro-starosty.html

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*