Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

IMG_8916W dniu 3 grudnia 2015 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się Turniej Szachowy szkół ponadgimnazjalnych (etap powiatowy). Organizatorem tego powiatowego turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej.
W rozgrywkach szachowych swoją reprezentację wystawiły trzy szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Turniej był przeprowadzony systemem „każdy z każdym” wg tabeli kojarzeń.

W kategorii „dziewcząt” wygrała zawodniczka ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Aneta Kiwior, jej szkolna koleżanka Magdalena Litwora była trzecia, drugie miejsce zajęła uczennica ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Angelika Lis.

W turnieju chłopców, rozstrzygniecie zapadło dopiero po dogrywce, gdyż po zakończonym turnieju trzech zawodników miało identyczne rezultaty. W dogrywce najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Wojciech Wabno z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Drugie miejsce zajął Konrad Mędala z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, a trzecie jego szkolny kolega Marcin Chłosta.

Uczniów do Turnieju szachowego przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Jolanta Borsa (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Janusz Wątroba (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Mirosław Panek (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu).

Zawody sędziował Janusz Wątroba, który był jednocześnie bezpośrednio odpowiedzialny za organizację Turnieju z ramienia PSZS w Dąbrowie Tarnowskiej.

Medale i dyplomy dla najlepszych uczestników Turnieju w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Medale i dyplomy zostały zakupione ze środków dotacji powiatu dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego.”

Artykuł, tabele z wynikami całego turnieju i galeria na stronie:
http://powiatdabrowski.pl/aktualnosci-czytnik/items/5980/turniej-szachowy-szkol-ponadgimnazjalnych.html

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*