Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Rowery dla niepełnosprawnych dzieci od firmy Petertrans i Fundacji EcoTextil

Rowery dla niepełnosprawnych dzieci od firmy Petertrans i Fundacji EcoTextil

dsc_0014Niemal wszyscy mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej znają metalowe pojemniki z logo Fundacji EcoTextil na odzież używaną rozmieszczona na terenie miasta i gminy. Wiele osób na pewno zastanawia się jakie są efekty oddawania odzieży do pojemników wydzierżawionych przez firmę „Petertrans” z Tarnowca w ramach współpracy z Fundacją EcoTextil. W poniedziałek 20 kwietnia br. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał odwiedź na to pytanie w postaci dwóch trójkołowych rowerków dla niepełnosprawnych dzieci. Rowerki zostały dostarczone przez Marzenę Tarachanowicz, reprezentująca prezesa firmy Petertrans Piotra Starzyka. Przekazanie, w którym uczestniczyli Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek i Zastępca Dyrektora MGOPS Halina Sarat było wyrazem działań projektowych Fundacji EcoTextil, która dąży do obdarowania niepełnosprawnych dzieci rowerami.

Warto pamiętać, że oddając niepotrzebną odzież do pojemników opatrzonych logo Fundacji EcoTextil możemy zrobić wiele dobrego. Zużyta odzież nie trafia wtedy na wysypiska śmieci, ale jest w 100% poddawana recyklingowi. Na naszym terenie przekazywaniem odzieży do sortowni w Skarżysku-Kamiennej zajmuje się firma Petertans, mająca siedzibę w Tarnowcu przy ul. Wypoczynkowej 13. Firma jest otwarta na kontakt z osobami niepełnosprawnymi, gdyż część zysków z przerobu pozyskanych z recyclingu tekstyliów przekazywanych jest na konto Fundacji Eco Textil.
Pozbywając się niepotrzebnej odzieży mamy możliwość zapewnienia bardzo wymiernej pomoc dzieciom niepełnosprawnym, jak w przypadku otrzymanych przez dąbrowski MGOPS rowerów rehabilitacyjnych. Trafiły one do konkretnych potrzebujących dzieci. Więcej informacji o Fundacji EcoTextil na stronie www.ecotextil.pl

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*