Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolędnicy Misyjni w dąbrowskich urzędach

Kolędnicy Misyjni w dąbrowskich urzędach

KM129.12.2014 r., Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Starostwo Powiatowe.

Usłysz płacz dzieci, pomóż Boga im zanieść. Ma toto ti amolenge. To nasze wołanie – tak brzmi refren hymnu i równocześnie hasło tegorocznych Kolędników Misyjnych .

Kolędnicy w kolorowych strojach, niosąc gwiazdę będą przemierzać miasta i miejscowości, by zapukać do domów tysięcy ludzi. Po raz dwudziesty drugi mali kolędnicy będą opowiadać o losie swoich rówieśników z krajów misyjnych.

Dzieci odwiedzając domy przedstawią krótką inscenizację i zaśpiewają hymn. Ogłoszony przez Wydział Misyjny konkurs na ten utwór, wygrał hymn Kolędników Misyjnych przygotowany przez grupę dzieci – kolędników z parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

W tym roku zebranymi ofiarami kolędnicy będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga oraz Indii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

powiatdabrowski.pl

——————————————————————

dsc_451329.12.2014 r., Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Kolędnicy Misyjni. Zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, Z-cę Burmistrza Stanisława Ryczka jak i przez pracowników urzędu. W tym roku w Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej w Kolędzie Misyjnej wzięło udział aż 33 grupy, czyli ponad 200 dzieci. Zostali rozesłani do pełnienia swojej ważnej misji w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia by w myśl hasła: „Usłysz płacz dzieci, pomóż Boga im zanieść.” prosić o datki na rzecz dzieci z najbiedniejszych krajów.

Zebranymi ofiarami młodzi kolędnicy zapewnią wsparcie projektom humanitarnym w Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Boliwii, Kazachstanie, Republice Konga oraz Indii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Pieniądze będą przeznaczone na edukację dzieci, ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem.

W Diecezji Tarnowskiej inicjatywa Kolędy Misyjnej odbyła się już po raz dwudziesty drugi. Podobnie jak w poprzednich latach, również i tym razem kolędnicy w kolorowych strojach przedstawiających Maryję, Józefa, Anioła i dzieci z krajów misyjnych odwiedzali domy parafian oraz instytucje przypominając, że Jezus narodził się dla wszystkich, także dla tych najbardziej potrzebujących. Poprzez krótką inscenizację młodzi artyści opowiedzieli o trudnej sytuacji dzieci Globalnego Południa oraz zaśpiewały kolędy i hymn przewodni „Ma toto ti amolenge”.

Ubiegłoroczna Kolęda Misyjna odbyła się w 410 parafiach i wzięło w niej udział ponad 20 tysięcy dzieci i młodzieży. Uzbierano wtedy ponad 1 milion 400 tys. zł. Dzięki środkom zebranych w dotychczasowych edycjach kolędy udało się m.in. wykopać studnie w Afryce, wybudować świetlice, szkoły i jadłodajnie, prowadzone przez misjonarzy. Wielkim dziełem Kolędy Misyjnej jest wybudowanie i stałe utrzymywanie szpitala w Bagandou, w Republice Środkowoafrykańskiej, który każdego roku przyjmuje 4500 pacjentów, głównie dzieci.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*