Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolacja Wigilijna w dąbrowskim Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta

Kolacja Wigilijna w dąbrowskim Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta

kolacja-wigilijna-w-dabrowskim-hospicjum-i-domu-pomocy-spolecznej-im-sw-brata-alberta-2014-5024 grudnia br. w DPS i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, jak co roku, przy Wigilijnym Stole spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze na tradycyjnej Kolacji Wigilijnej. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od Mszy Św. odprawionej w kaplicy DPS przez. Ks. Piotra Grzankę – Wicedyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej i Ks. Prałata Józefa Porembę.
Po Mszy Św. odprawionej w kaplicy, wszyscy uczestnicy spotkali się w stołówce DPS, gdzie po modlitwie i wystąpieniu zaproszonych gości, dzielono się opłatkiem, wzajemnie składając sobie życzenia. Samorząd gminny reprezentował Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Wicedyrektor MGOPS – Halina Sarat oraz Krzysztof Orwat – Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego, zaś samorząd powiatowy był reprezentowany przez Starostę Tadeusza Kwiatkowskiego i Zastępcę Dyrektora PCPR Marię Smolichę.

Ks. Piotr Grzanka – Wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski przekazali życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim obecnym. Wśród życzeń złożyli podziękowania Pani Dyrektor Urszuli Mróz i całej załodze za olbrzymie zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów, a przede wszystkim Ks. Prałatowi Józefowi Porembie – wieloletniemu Proboszczowi Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej – pomysłodawcy, budowniczemu, a obecnie Kapelanowi Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
Na wigilijnym stole znalazły się bardzo smaczne tradycyjne potrawy przygotowane przez kuchnię DPS.
Po uroczystej i wyśmienitej Wieczerzy Wigilijnej wszyscy z radością kolędowali. Pensjonariusze otrzymali prezenty od przedstawicieli samorządu gminnego.
Było to już 16 spotkanie wigilijne w tej placówce.

Artykuł i galeria na stronie:
http://www.dabrowatar.pl/kolacja-wigilijna-w-dabrowskim-hospicjum-i-domu-pomocy-spolecznej-im-sw-brata-alberta-2014/

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*