Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wigilia w dąbrowskiej „Betanii”

Wigilia w dąbrowskiej „Betanii”

dsc_0322W poniedziałek 22 grudnia br. w Jadłodajni Caritas „BETANIA” odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób samotnych oraz tych wszystkich, którzy zechcieli spędzić wspólnie te chwile. Organizatorami kolacji wigilijnej był ks. Proboszcz Stanisław Cyran, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tradycja takich spotkań w Dąbrowie Tarnowskiej jest już wieloletnią, a zapoczątkował ją Prałat Józef Poremba. W pierwszych latach spotkania te odbywały się najpierw w starej jadłodajni przy ul. Kościelnej, a od blisko 15 lat odbywają się w Kuchni Caritas „BETANIA” przy ul. Piłsudskiego. W tym roku samorząd gminny reprezentowali: Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek i Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat. Ze strony Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej obecni byli: Zastępca Dyrektora Halina Sarat oraz pracownicy Adam Pawelski i Marek Stafii. Ks. Proboszcz Stanisław Cyran przewodniczył modlitwie i pobłogosławił opłatki.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem kolęd przez uczestniczące w nim osoby. Wytworzyła się radosna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera. Uczestnicy w liczbie około 60 osób łamiąc się opłatkiem, składali sobie wzajemne życzenia. Na stół wigilijny trafiły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, karp smażony, kompot z suszonych owoców oraz ciasta. Świeże ryby na wigilijny stół podarowało już tradycyjnie Nadleśnictwo w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ten dar na ręce Nadleśniczego, Pana Zbigniewa Matuły, a panu Panu Krzysztofowi Krupa z Zakładu Przetwórstwa Pieczarek „KRISTER” za przekazanie pieczarek.

Do kilkunastu osób samotnych, którym stan zdrowia nie pozwolił przyjść na spotkanie, gorącą kolację do domów oraz paczkę zanieśli pracownicy socjalni MGOPS. Paczki otrzymali również uczestnicy kolacji wigilijnej.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*