Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Śladami św. Kingi w 780 rocznicę urodzin i 15 rocznicę kanonizacji

Śladami św. Kingi w 780 rocznicę urodzin i 15 rocznicę kanonizacji

sciezka-edukacyjna-dar-ksieznej-kingi-3Jako prezent pod choinkę dla podopiecznych świetlicy w Niwkach w gm. Olesno Poczet Bagiennych z Wieżycy zaproponował cykl spotkań edukacyjnych pod nazwą „Śladami św. Kingi w 780 rocznicę urodzin i 15 rocznicę kanonizacji”.
To kolejna impreza organizowana w ramach projektu Senior aktywny – senior kreatywny. Wspieranie podmiotowości społecznej seniorów w powiecie dąbrowskim. Liderem projektu jest Fundacja Rozwoju Środowisk Lokalnych PODPORA z siedzibą w Smykowie a dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2014.

W ramach cyklu, pod Wieżycą odbyła się prelekcja na temat kultury materialnej średniowiecza połączona z warsztatami walki mieczem, w Niwkach spotkanie z osobą rekonstruująca postać siostry klaryski z XIII wieku, która zapoznała beneficjentów z biografią świętej Kingi i legendami z nią związanymi, a w kopalni soli w Bochni dzieci przemierzyły ścieżkę edukacyjną „Dar Księżnej Kingi” i spożyły ciepły dwudaniowy posiłek.
Środki projektowe pokryły w całości kosztów przejazdu i pobytu grupy. Prelekcje członkowie Pocztu sfinansowali ze środków własnych. Organizacyjnie wsparło nas Stowarzyszenie Za Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno. Była to zarazem ostatnia tegoroczna propozycja edukacyjna Pocztu Bagiennych z Wieżycy.
Wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które wsparły nasze liczne działania serdecznie dziękujemy licząc na dalszą pomoc w roku przyszłym.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Życzy
Poczet Bagiennych z Wieżycy

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*