Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Diecezjalny opłatek policjantów w Dąbrowie Tarnowskiej

Diecezjalny opłatek policjantów w Dąbrowie Tarnowskiej

OpłPol21 grudnia 2014 roku stolica Powiśla Dąbrowskiego gościła wielu znakomitych gości na zorganizowanym po raz pierwszy w Dąbrowie Tarnowskiej diecezjalnym spotkaniu opłatkowym środowisk policyjnych regionów małopolskiego i podkarpackiego. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. Wszystko za sprawą wspólnego kolędowania oraz składanych sobie wzajemnie życzeń. Były ciepłe słowa, łamanie opłatkiem i życzenia wszystkiego co najlepsze.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin, którą celebrował JE Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Wspierali go m.in. Diecezjalny Duszpasterz Policji ks. prof. Stanisław Sojka, jego zastępca ks. dr Kazimierz Fąfara, ks. Dyrektor Jan Bartoszek z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Prałat Dziekan Stanisław Cyran.

Po Mszy Świętej w Domu Katechetycznym odbyła się druga część spotkania, gdzie policjanci z Małopolski i Podkarpacia oraz zaproszeni goście symbolicznie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Zaproszenie na spotkanie przyjęła m.in. Pani Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińska oraz Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak.

Na spotkanie przybyli również: przedstawiciel Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Jacek Lisak, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski wraz z delegacją radnych powiatowych; Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz; Wójtowie gmin powiatu dąbrowskiego oraz radni gminni; Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji obejmujących swoim rejonem działania obszar diecezji Tarnowskiej w tym Komendanci Miejscy z Tarnowa i Nowego Sącza, Komendanci Powiatowi z Bochni, Brzeska, Dębicy, Gorlic, Mielca oraz Limanowej wraz z zastępcami i policjantami tych jednostek, Komendanci zaprzyjaźnionych służb mundurowych z Tarnowa: Straży Miejskiej, Straży Gminnej, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Wojskowej Komisji Uzupełnień, Zakładu Karnego wraz z pocztem sztandarowym, Komendant Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej, przedstawiciele Sądów i Prokuratur z Tarnowa oraz Dąbrowy Tarnowskiej; emerytowani komendanci wojewódzcy, miejscy i powiatowi. Obecni na spotkaniu byli także członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” oraz wiele innych życzliwych i wspierających Policję osób.

Na spotkaniu nie zabrakło również dąbrowskich policjantów oraz pracowników dąbrowskiej Komendy.

Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Andrzej Kupiec w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i złożył w imieniu organizatorów spotkania opłatkowego najserdeczniejsze życzenia Zdrowych i Radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2015 Roku.

Należy nadmienić, że spotkanie w Domu Katechetycznym oraz Mszę Św. uświetnił występ diakonii muzycznej działającej przy miejscowej parafii w składzie, której na gitarze gra Paweł Walus – pracownik dąbrowskiej Komendy.

Opłatek organizowany był wspólnie przez: Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie mł. insp. Andrzeja Kupca, Diecezjalnego Duszpasterza Policji ks. prof. Stanisława Sojka i ks. Prałata Dziekana Stanisława Cyran.

Artykuł i galeria na stronie:
http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/diecezjalny-oplatek-policjantow-w-dabrowie-tarnowskiej-relacja-zdjecia

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*