Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Idą Święta! Warsztaty florystyczne w Filii Bibliotecznej w Smęgorzowie

Idą Święta! Warsztaty florystyczne w Filii Bibliotecznej w Smęgorzowie

Stroik świąteczny to świąteczne życzenia w oryginalnej formie, a gdy wykonany jest własnoręcznie zyskuje dodatkową wartość.
W dniach od 15 do 17 grudnia w Filii Bibliotecznej w Smęgorzowie zostały zorganizowane warsztaty florystyczne, podczas których czytelnicy wykonywali stroiki bożonarodzeniowe. Na zajęciach gościliśmy p. Barbarę Kapuściak i ks. Tomasza Kaczówkę. Pani Basia zapoznała uczestników z różnymi formami i technikami wykonania tradycyjnej dekoracji świątecznej, a potem wszyscy zakasali rękawy i zaczęli samodzielnie działać.
Świeże igliwie, naturalne dodatki i piękna wstążka – to elementy, z których uczestnicy warsztatów florystycznych wykonali bożonarodzeniowe stroiki. Każdy z uczestników miał swój własny pomysł na wykonanie stroika, jednak rady i wskazówki udzielane przez prowadzącą zajęcia były cennymi elementami upiększającymi powstające „dzieła”.
Podstawowym celem warsztatów była popularyzacja rękodzieła, jako atrakcyjna forma aktywności, pozwalającej na zdobycie nowych umiejętności.
Wszyscy wykazali duże zainteresowanie warsztatami, wykonując piękne stroiki, z których część ozdobi świąteczne stoły, a także będzie okazją do podziękowania partnerom lokalnym za całoroczną współpracę.
Podczas spotkania panowała rodzinna i przedświąteczna atmosfera.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*