Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Studenci dąbrowskiego UTW w Krakowie

Studenci dąbrowskiego UTW w Krakowie

UTRWW dniu 11 grudnia br. 50 członków Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury uczestniczyło w wyjeździe do Krakowa.

Podczas wycieczki zwiedzono wystawę „Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900”, która znajduje się w odnowionych wnętrzach Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Obejmuje ona 300 dzieł sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku m.in. O. Boznańskiej, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego S. Wyspiańskiego.

W Kamienicy Szołayskich zwiedzono również wystawę „Szuflada Szymborskiej”, gdzie otwierając szuflady można poznać prywatne życie noblistki. W jednej z szuflad jest dyplom nagrody Nobla i pozłacany medal noblowski.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego. Wraz z przewodnikiem zwiedzono kulisy teatru poznając jednocześnie jego historię.

Na zakończenie członkowie UTW zobaczyli spektakl teatralny- czarna komedia pt. „Arszenik i stare koronki”. W rolach głównych wystąpiły dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.

Wyjazd był współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014 – 2020. Projekt pt.”Nigdy nie jest za późno – dąbrowscy seniorzy działają.”

powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*