Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Spotkanie z przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej w PCEiKZ w Szczucinie

Spotkanie z przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej w PCEiKZ w Szczucinie

IMG_6931W miniony poniedziałek tj. 15 grudnia 2014 r na zakończenie Tygodnia Wolontariatu w PCEiKZ w Szczucinie odbyło się spotkanie z Panem Tadeuszem Szczepaniakiem, przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), bliskim współpracownikiem Pani Janiny Ochojskiej, będącej prezesem Fundacji.

Misją PAH jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Swoje zadania PAH realizuje poprzez: udzielanie pomocy humanitarnej, rozwojowej, prowadzenie edukacji społeczeństwa.

PAH pracuje ze społecznościami dotkniętymi przez kataklizmy naturalne, konflikty zbrojne, prześladowania i ubóstwo aby zagwarantować im prawa do: życia i zdrowia, wody i należytych warunków sanitarnych, żywności, edukacji, życia w godnych warunkach zabezpieczenia życia i zdrowia w trakcie katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych.

Pan Tadeusz opowiadał w jaki sposób podczas prowadzonych przez Fundację misjach zagranicznych w wielu rejonach świata stwarzane są warunki do poprawy sytuacji dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. w dostępie do edukacji. Fundacja pomaga również uchodźcom i repatriantom w Polsce. Uwrażliwia polskie społeczeństwo na problemy innych ludzi, prowadzi działania edukacyjne i cykliczne kampanie informacyjne.

Przed wystąpieniem Pana Tadeusza, ksiądz Tomasz wprowadzil zebranych w idee wolontariatu oraz działanie naszych wolontariuszy w lokalnej społeczności, przedstawił też projekt „Adopcja Serca” , zachęcając wszystkich do wsparcia tego szlachetnego przedsięwzięcia. Mając teraz świadomość jak bardzo możemy pomóc innym, nawet niewielkim naszym udziałem, ale przede wszystkim otwartym sercem, z pewnością przyłączymy się do tej akcji.

Na zakończenie spotkania zespół szkolny w składzie: Ola, Mateusz, Arek, Bartek i Łukasz zaprezentował przedświąteczny repertuar.

Na przerwach uczniowie brali udział w świątecznym kiermaszu zorganizowanym przy pomocy opiekuna szkolego koła PCK, Pani Teresy Domańskiej.

Opiekun SKW Grażyna Andrzejewicz

Artykuł i galeria na stronie:
http://www.pceikz.pl/index.php/w-szkole/skw/219-spotkanie-z-przedstawicielem-polskiej-akcji-humanitarnej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*