Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Podchody czytelnicze w Dąbrówkach Breńskich i w Oleśnie

Podchody czytelnicze w Dąbrówkach Breńskich i w Oleśnie

pc3021 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Podchody czytelnicze – czytaj, słuchaj, rozwiąż zagadki i łamigłówki, zabaw się w detektywa” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie we współpracy z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich w ramach realizacji zadania z zakresu Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”– Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Zajęcia przeprowadzone zostały oddzielnie w dwóch kategoriach wiekowych. Jako pierwsi z zagadkami literackimi zmagali się uczniowie klas I-III. Młodzi czytelnicy musieli odszukać koperty z kolejnymi zadaniami, przy czym najwięcej radości i emocji wywołało samo szukanie wskazówek ukrytych w najróżniejszych zakątkach szkoły. Podobnym, ale odpowiednio trudniejszym zmaganiom musieli następnie stawić czoła uczniowie klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy Podchodów wykazali się znajomością literatury, ale również niezłomnością, determinacją i sprytem.

Z kolei 25.11.2014 r. prze współpracy z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Oleśnie zorganizowano Podchody czytelnicze dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Również tym razem uczniowie zaprezentowali doskonałą znajomość lektur, a przede wszystkim pasję i kreatywność podczas realizowania kolejnych zadań.

Zadaniem Podchodów czytelniczych było przedstawienie w nietypowy sposób korzyści płynących z czytania oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i rozwijanie ich zamiłowania do książek i literatury.

gbpolesno.nazwa.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*