Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » V Trening Międzydrużynowy pod Wieżycą

V Trening Międzydrużynowy pod Wieżycą

Wieżyca1 Na zakończenie sezonu rycerskiego 2014 Poczet Bagiennych z Wieżycy wsparty przez Drużynę Grodu Horodna zaproponował w dniu 13 grudnia kolejny Trening Międzydrużynowy. Tym razem impreza była organizowana w ramach projektu Senior aktywny – senior kreatywny. Wspieranie podmiotowości społecznej seniorów w powiecie dąbrowskim.

Liderem projektu jest Fundacja Rozwoju Środowisk Lokalnych PODPORA z siedzibą w Smykowie a dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2014. Dzięki temu wsparciu wykonano kolejne elementy strojów z XIII wieku dla rekonstruktorów historycznych, którzy prowadzili prelekcje na temat kultury materialnej średniowiecza oraz warsztaty walki mieczem.

Ze środków projektowych zakupiono też produkty do wykonania poczęstunku dla dzieci biorących udział w zajęciach oraz sfinansowano koszt dojazdu klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej.

Mimo późnej pory roku pogoda dopisała i całość zajęć realizowana była w plenerze. Po warsztatach, podczas których była możliwość przymiarki stroju i wypróbowania uzbrojenia oraz swych sił podczas walki mieczami ćwiczebnymi – beneficjenci spożyli ciepły posiłek. Na zakończenie zaś obejrzeli warsztaty śpiewu białego oraz trening wojów.

Wieczorem odbyła się pożegnalna biesiada, podczas której rekonstruktorzy historyczni podsumowali wyjątkowo pracowity rok i snuli plany na przyszłość. Nie zabrakło też życzeń świątecznych. Poczet Bagiennych jest jeszcze w trakcie realizacji kolejnego projektu opartego o FIO „Śladami św. Kingi w 780 rocznicę urodzin i 15 rocznicę kanonizacji”, którego zwieńczeniem będzie wyjazd grupy dzieci z Niwek do kopalni soli w Bochni tuż przed świętami.

Poczet Bagiennych z Wieżycy

Artykuł i galeria na stronie:
http://www.powiatdabrowski.pl/aktualnosci-czytnik/items/4444/v-trening-miedzydruzynowy-pod-wiezyca.html

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*