Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Złodziej rasowych gołębi zatrzymany! Usłyszał zarzuty

Złodziej rasowych gołębi zatrzymany! Usłyszał zarzuty

policjaW dniu 12 grudnia br. szczucińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 23-letniego mieszkańca miejscowości Mędrzechów, który w nocy z 10/11 grudnia br. włamał się do budynku gospodarczego na jednej z posesji w miejscowości Świebodzin i dokonał kradzieży 50 sztuk rasowych gołębi wartości 5000 zł.

W toku wykonywania dalszych czynności zatrzymany mężczyzna przyznał się również do dokonania w maju br. na tej samej posesji kradzieży 20 sztuk gołębi oraz w miesiącu wrześniu br. włamania się do budynku gospodarczego i kradzieży z jego wnętrza 30 sztuk gołębi. Wszystkich czynów sprawca dokonał w celu pozyskania rasowych gołębi w sposób przestępczy do własnej hodowli, ponadto odsprzedawał je innym hodowcom. Łączna kwota strat poniesiona przez pokrzywdzonego wyniosła blisko 9 tys. zł. W wyniku dokonanych przeszukań w miejscu zamieszkania sprawcy policjanci odzyskali blisko 40 sztuk skradzionych gołębi.

Mężczyźnie, który był już notowany przez Policję przedstawiono zarzuty kradzieży gołębi po uprzednim włamaniu się do budynku gospodarczego. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*