Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Projekty „Żyj smacznie i zdrowo” ,”Trzymaj formę” oraz „Zdrowe żywienie – mądre pokolenie” realizowane w Gimnazjum w Bolesławiu

Projekty „Żyj smacznie i zdrowo” ,”Trzymaj formę” oraz „Zdrowe żywienie – mądre pokolenie” realizowane w Gimnazjum w Bolesławiu

3-1024x682Grupa ,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia„ działająca w Gimnazjum przy Zespole Szkół w Bolesławiu – w ramach realizacji projektów ,,Żyj smacznie i zdrowo” ,,Trzymaj formę” oraz ,,Zdrowe żywienie – mądre pokolenie„ – w dniu 5 grudnia zorganizowała dla całej społeczności szkolnej MIKOŁAJKOWE ZDROWE KOLOROWE ŚNIADANIE.

Głównym celem było przypomnienie młodzieży jak ważna jest rola śniadania, zwłaszcza dla młodych , rozwijających się organizmów. Na stołach znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywne, owocowe szaszłyki i smaczne „obrazki”, serowe pasty, owocowe soki i wiele gatunków pieczywa.

Akcję została przygotowana przy współpracy i pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu, Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców oraz Pracowników obsługi szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc a Pracownikom GOPS-u za wsparcie finansowe.

W dniu tym wspólne śniadanie poprzedziła projekcja filmów promująca zdrowy styl życia wolny od nałogów, zachęcających młodzież do zadbania o prawidłową dietę, racjonalne spożywanie posiłków posiadających odpowiednią wartość kaloryczną .

Zostały podsumowane konkursy które sprawdzały wiedzę dotyczącą Zdrowego Odżywiania i Zdrowego Stylu Życia –zwycięzcy otrzymali -”Owocowe Nagrody”

Dokonano także analizy ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży szkoły pod hasłem „Polska Kontra nasza szkoła” która pokazała jak na dzień dzisiejszy kształtuje się wiedza uczniów naszego kraju o zdrowych nawykach żywieniowych.

Szkoła oprócz corocznej akcji Mikołajkowej -realizując projekty edukacyjne promujące zdrowy styl życia organizuje w trakcie roku szkolnego popołudniowe zajęcia sportowe, wyjazdy na sztuczne lodowisko, na basen , prelekcje tematyczne na godzinach z wychowawcą i na zajęciach z wychowania fizycznego , organizowane są konkursy plastyczne i literackie, a na gazetkach ściennych udostępnione artykuły i informacje które”podpowiadają” jak mądrze i zdrowo organizować sobie czas wolny i jak przygotować zdrowy smaczny posiłek .

mgr Lidia Dąbroś
mgr Mirosława Kopeć
mgr Małgorzata Bączek
mgr Aleksandra Świerczek

Artykuł i galeria na stronie:
http://boleslaw.intarnet.pl/projekt-zyj-smacznie-i-zdrowo-trzymaj-forme-oraz-zdrowe-zywienie-madre-pokolenie/

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*