Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Bożonarodzeniowa wystawa w Szarwarku

Bożonarodzeniowa wystawa w Szarwarku

„Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie”.
/ Matka Teresa z Kalkuty

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz tradycja upiększania domów i choinek niepowtarzalnymi, ręcznie robionymi ozdobami stała się motywem przewodnim w FILII BIBLIOTECZNEJ W SZARWARKU do przygotowania wystawy zatytułowanej „Świąteczne rozmaitości”. Jej celem było podsunięcie odbiorcy szeregu pomysłów, które zachęcą do samodzielnego działania jak również pomogą rozwinąć pomysłowość i inicjatywę twórczą.
Na niezwykłą świąteczną ekspozycję złożyły się ozdoby rękodzieła artystycznego wykonane przez panie: Izabelę Moździerz, która mieszka w Szarwarku oraz Elżbietę Wiatr, mieszkającą w Dąbrowie Tarnowskiej. Obie panie od kilku lat pasjonują się robieniem bożonarodzeniowych i wielkanocnych ozdób. Wykonują także ciekawe i oryginalne dekoracje, serwety, koszyczki szydełkowe; pasją pani Elżbiety jest również malarstwo. Oglądając wystawę możemy podziwiać wyroby wykonane własnoręcznie, których różnorodność i pomysłowość była wprost zadziwiająca. Znalazły się wśród nich: różnorakie choinki, aniołki, fantazyjnie zdobione bombki, pomysłowe stroiki i zawieszki oraz wiele innych. Do ich wykonania zostało użyte m.in. drewno ,szyszki ,wełna, brokat, wstążki, orzechy, bibuła, gałązki – to materiały, które były najczęściej wykorzystywane do robienia najpiękniejszych ozdób bożonarodzeniowych.
Bo piękne, bo jedyne w swoim rodzaju, bo zrobione z niepospolitych materiałów, w końcu, bo od pasjonatów, którzy dużo serca wkładają we wszystko, co wychodzi spod ich rąk. I dobrze, bo akurat święta Bożego Narodzenia, jak żadne inne kojarzą się nam z tradycją, rodziną, czymś pięknym i niepowtarzalnym.
Miejmy nadzieję, że wystawa, która będzie trwać do dn. 23 grudnia b.r. przyniesie kiedyś owoce i zachęci niektórych do podjęcia takiej pracy.
Zapraszamy !

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*