Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Remont al. Jana Pawła II w Tarnowie – możliwe utrudnienia dla kierowców korzystających z DK 73

Remont al. Jana Pawła II w Tarnowie – możliwe utrudnienia dla kierowców korzystających z DK 73

ptoptarnowW poniedziałek, 13 października rozpoczęły się prace modernizacyjne przy al. Jana Pawła II. Ruch samochodowy odbywać się będzie oboma jezdniami. Kierowcy powinni zachować ostrożność.

W pierwszym etapie robót zaplanowano przełożenie krawężników odcinkami po około 200 m na pasach zewnętrznych obu jezdni, a po zakończeniu, w taki sam sposób na pasach wewnętrznych. Następnie drogowcy przystąpią do frezowania po jednym pasie ruchu na każdej jezdni i ułożenia na nich warstw bitumicznych podbudowy. Ostatnim etapem będzie regulacja wysokości studni i krat ściekowych oraz ułożenie warstwy ścieralnej.

W każdej sytuacji do przejazdu pozostanie jeden pas ruchu każdej z jezdni. Za utrudnienia przepraszamy – podkreśla dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji UMT Krzysztof Madej.

W zakres remontu wchodzi remont nawierzchni na 480-metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną do wysokości ul. Promiennej. Wymienione zostaną także krawężniki, a chodnik po wschodniej stronie zostanie przebrukowany.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM” z Gorlic , a jej koszt inwestycji to 1,14 mln zł. Zakończenie remontu zaplanowano na połowę listopada. Co ważne drogowcy maja pracować od godz. 7.00 do 22.00.

tarnow.pl
fot. Paweł Topolski

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*