Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Korzystasz z komunikacji miejskiej w Tarnowie? Ważna informacja o elektronicznych biletach okresowych

Korzystasz z komunikacji miejskiej w Tarnowie? Ważna informacja o elektronicznych biletach okresowych

MPKPierwszego października w Tarnowie na dobre znikną bilety okresowe w papierowej wersji. – Papierowe legitymacje, drukowane do nich znaczki, to system sprzed kilkudziesięciu lat. Przestarzały, niewydolny i niewygodny. Dlatego go zmieniliśmy – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Teraz bilety okresowe komunikacji miejskiej w Tarnowie dostępne będą wyłącznie w wersji elektronicznej w postaci tarnowskiej karty miejskiej. – Karta sukcesywnie wprowadzana jest od dwóch lat. Od początku ma funkcję umożliwiającą zakup biletów okresowych – mówi dyrektor Tarnowskiego Organizatora Komunalnego Krzysztof Kluza.

Karta miejska wydawana jest bezpłatnie wszystkim zainteresowanym. Wystarczy złożyć wniosek ze zdjęciem w budynku Urzędu przy ul. Nowej. Zainteresowani biletami okresowymi przy ich zakupie zaznaczają, na jaką linię, na jaki czas i jakiego rodzaju bilet potrzebują. Informacje kodowane są na karcie i po wniesieniu stosownej opłaty karta funkcjonuje także jako bilet okresowy. – Wniosek o kartę z funkcją biletu okresowego można składać także w kasie biletowej TOK przy ulicy Krakowskiej 42 – mówi dyrektor Kluza.

W Tarnowie przez dwa lata wydano ponad 20 tysięcy kart. Biletów okresowych zakodowanych zostało od początku tego roku do końca lipca 22 tysiące. W sierpniu sprzedano około 4 tysięcy biletów okresowych na kartę, a tylko 360 w starej formie.

Elektroniczne bilety okresowe mają sporo ułatwień. Przykładowo osoby powyżej 70-go roku życia mogą mieć na karcie informacje o bezpłatnych przejazdach. Mając kartę nie muszą legitymować się już żadnym innym dokumentem. Ponadto dzięki karcie każdy może na stronie internetowej zweryfikować konto swojej karty: sprawdzić czas ważności, linie autobusowe na jakie obowiązuje, etc. Takie same informacje można uzyskać posługując się kartą w parkometrach, a wkrótce, jeszcze w październiku, będzie to możliwe po przyłożeniu karty do kasowników w autobusach.

tarnow.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*