Z ostatniej chwili
Strona główna » BIZNES » Delegacja z Dąbrowy Tarnowskiej na Forum Inwestycyjnym w Tarnowie

Delegacja z Dąbrowy Tarnowskiej na Forum Inwestycyjnym w Tarnowie

1-Forum-TarwwwForum Inwestycyjne w Tarnowie, które odbyło się na początku bieżącego tygodnia stanowiło preludium do właśnie zakończonego Forum Ekonomicznego w Krynicy. W dwudniowym spotkaniu w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego wzięło udział 250 gości z Polski i zagranicy, w tym między innymi liczne delegacje z Ukrainy i Chin.
W drugim dniu forum obecna była także delegacja z Dąbrowy Tarnowskiej z Burmistrzem Stanisławem Początkiem. Hasłem przewodnim tego dnia było „Dobre pomysły – dobre inwestycje – dobre praktyki”, a jego gospodarzem był Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela. Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń w kluczowych dziedzinach inwestycyjnych takich jak rolnictwo, ochrona środowiska, polityka społeczna i zdrowie.

Zaprezentowane zostały zrealizowane projekty inwestycyjne oraz sposób ich wdrożenia, finansowania i zarządzania. Dyskusje między delegacjami dotyczyły m.in. eksportu, embarga na polską żywność, a także możliwości zwiększenia kontaktów handlowych w związku z bogatą ofertą małopolskiego sektora spożywczego. W obszarze ochrony środowiska rozwiązania i projekty proekologiczne zastosowane w województwie małopolskim wzbudziły szerokie zainteresowanie. Dąbrowska delegacja w rozmowach przedstawiła gościom forum z Chin ofertę inwestycyjną na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*