Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Start kolarskiego Karpackiego Wyścigu Kurierów

Start kolarskiego Karpackiego Wyścigu Kurierów

2014_Folder_Karpackiego_Wyscigu_Kurierow29 kwietnia br. w węgierskim Veszprem zainaugurowana zostanie 6. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. Szosami Węgier, Słowacji, Czech i Polski przejedzie 180-osobowy, pełen ambicji i chęci do sportowej walki peleton. Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego poświęcona jest pamięci Jana Karskiego – legendarnego kuriera. Jest to jeden z największych wyścigów kolarskich młodzieżowców w Europie, który przebiegać będzie przez nasze miasto – Dąbrowę Tarnowską.
Organizatorem tego wydarzenia jest Małopolski Związek Kolarski, zaś ostatni etap (4 maja br.) z Dąbrowy Tarnowskiej do Tarnowa współorganizują: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej i Starostwo Powiatowe.
Patronat honorowy nad wyścigiem objął Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski.

Tradycja Karpackiego Wyścigu Kurierów, sięga 1975 roku. Z każdą edycją staje się on coraz większy i zyskuje międzynarodowy prestiż. Wyrastają z niego prawdziwe gwiazdy kolarstwa. Przykładami mogą być m.in. Lech Piasecki czy Rafał Majka.
Poza kadrami państw-gospodarzy (Węgier, Słowacji, Czech i Polski) w stawce obecni będą także przedstawiciele Białorusi, Mołdawii, Łotwy, Serbii, Ukrainy i Rosji. Ponadto w peletonie znalazło się również miejsce dla regionalnej reprezentacji Małopolski.

– Aż 15 z 36 zaproszonych do udziału w KWK teamów legitymować się będzie licencjami kontynentalnymi – mówi dyrektor sportowy Marek Kosicki. Pośród nich nie zabraknie takich drużyn jak Bauknecht –Author, Epic Janom Greenway czy Dukla Trencie Trek.

Biało-czerwonych barw Polski w Karpackim Wyścigu Kurierów bronić będzie w sumie 7 drużyn. Poza wspomnianymi już reprezentacjami kraju oraz Małopolski, na liście startowej obecna jest kontynentalna m.in. ekipa Wibatech – Fuji – Żory oraz zespoły klubowe, takie jak: TKK Pacific Toruń, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Pogoń Mostostal Puławy oraz TC Chrobry Głogów. Ponadto spodziewać się można, że Polacy stanowić będą także większość składu hiszpańskiego Telcom Gimex, który już teraz z powodzeniem ścigają się na Półwyspie Iberyjskim.

Karpacki Wyścig Kurierów to ogromne wyzwanie logistyczne. Nad sprawnym przebiegiem i bezpieczeństwem czuwać będą służby: Policja, Straż Miejska i Straż Pożarna.

Start etapu Dąbrowa Tarnowska – Tarnów
4 maja 2014 r. – godz. 11:00
ul. Sportowa – z przed Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej

Mapa-VI-etapu-KWK-20141Trasa wyścigu kolarskiego ulicami Dąbrowy Tarnowskiej będzie następująca:

Start z przed Hali Sportowej ul. Sportowa w kierunku ul. Szarwarskiej
ul. Szarwarska
ul. Kościelna
Rynek
ul. Berka Joselewicza
ul. Warszawska
ul. Sucharskiego
ul. Grunwaldzka w stronę Olesna

Trasa w obrębie ulic Dąbrowy Tarnowskiej będzie tzw. startem honorowym (kolarze będą jechać powoli), zaś za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Szpitalną nastąpi start ostry.

Służby porządkowe wraz z Policją na czas przejazdu peletonu „zamkną miasto”
na 10 min przed startem tj. o 10:50.

Po starcie na terenie Centrum Sportowo – Konferencyjnego (przed Krytą Pływalnią) odbędzie się kilku godzinny festyn muzyczny.

 

Pełny artykuł i szczegółowe informacje na stronie:
http://www.dabrowatar.pl/dzisiaj-start-kolarskiego-karpackiego-wyscigu-kurierow/

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*