Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Małopolskie Dni Książki „KSIĄŻKA I RÓŻA” w Oleśnie

Małopolskie Dni Książki „KSIĄŻKA I RÓŻA” w Oleśnie

Małopolskie dni książkiW ramach tegorocznej odsłony Małopolskich Dni Książki :KSIĄŻKA i RÓŻA” Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zaplanowała dwudniową akcję pt. „Wiosna z książką”.

Na czas trwania przedsięwzięcia biblioteka „wyjdzie poza mury” – zostanie częściowo przeniesiona na parking przed budynkiem, który zostanie przemieniony w ogródek literacki. Przez dwa dni na wszystkich czytelników i gości biblioteki czekać będzie słoneczny stolik, gdzie przy kawie i słodkich wypiekach będzie można w życzliwym towarzystwie porozmawiać o literaturze. Ponadto najodważniejsi czytelnicy będą mieć możliwość wypożyczenia „w ciemno” książek wartościowych i ciekawych, ale zapomnianych lub niedocenianych, wybranych w formie losowania.

Pierwszy dzień Święta Książki połączony zostanie z wyjątkowym, bo dwudziestym już Gminnym Konkursem Recytatorskim. Zadaniem uczestników Konkursu będzie zaprezentowanie jednego utworu (wiersz lub proza) związanego w jakikolwiek sposób z książką lub czytaniem.

Natomiast w drugim dniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zorganizowane zostanie głośne czytanie najmłodszym dzieciom zamieszkałym na terenie gminy Olesno. Do udziału w tej akcji zaproszone zostaną osoby znane i lubiane w gminie i powiecie, m.in. Wójt Gminy Olesno, Sekretarz Gminy Olesno, Radni Rady Gminy, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, Dyrektorzy placówek oświaty, kultury i innych instytucji zaprzyjaźnionych z biblioteką.

W przypadku niesprzyjającej pogody akcja zostanie przeprowadzona w siedzibie biblioteki, w lokalu wykorzystywanym do organizacji spotkań.

Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zapraszają na wiosenne Święto Książki „Książka i Róża”.
W ramach akcji:
• 23 kwietnia o godz. 9:30 – Jubileuszowy XX Gminny Konkurs Recytatorski; uczestnicy będą prezentować utwory związane z książką i czytaniem
• 24 kwietnia o godz. 10:00 – głośne czytanie polskiej poezji najmłodszym przez osoby znane i lubiane (w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom)
• 23-24 kwietnia w godz. od 9:00 do 15:00:
– kawa i rozmowa o książkach w Ogródku Literackim na parkingu przed biblioteką
– „Odważ się czytać!” – losowanie książek do czytania
– „Uwolnij książkę” – możliwość przyniesienia i wymienienia swoich książek na inne

gbpolesno.nazwa.pl, ksiazkairoza.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*