Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » X Memoriał Pływacki pamięci Jana Pawła II – dziękujemy mieszkańcom Powiśla

X Memoriał Pływacki pamięci Jana Pawła II – dziękujemy mieszkańcom Powiśla

Jak już informowaliśmy, 2 kwietnia br. na basenie Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbył się X Memoriał Pływacki pamięci Jana Pawła II. O godzinie 21:37, chwili w której odszedł do Domu Ojca Karol Wojtyła, zgromadzeni na tym wydarzeniu uczestnicy rozpoczęli sztafetę dla uczczenia 26 lat 5 miesięcy i 16 dni Pontyfikatu Papieża Polaka. Jak co roku wydarzenie to zgromadziło wiele osób, które w modlitwie i zadumie chciały wspólnie wyrazić szacunek dla Jana Pawła II. Wśród przybyłych uczestników można było dostrzec znane osobistości takie jak: bp Biskup Wiesław Lechowicz, Wicemarszałek Roman Ciepiela, Zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa: Henryk Słomka-Narożański i Krystyna Latała, radny Jakub Kwaśny. W Memoriale wzjęli udział goście z całego subregionu tarnowskiego, w tym także mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego. Uczestnikami były osoby w różnych kategoriach wiekowych, nie zabrakło przedstawicieli najmłodszych – dzieci i młodzieży. W wydarzeniu tym wzięły udział także osoby niepełnosprawne. Wszyscy uczestnicy otrzymali imienne dyplomy upamiętniające udział w tym wydarzeniu.

Memoriał odbył się dzięki wsparciu finansowemu sponsorów i darczyńców, zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Nad bezpieczeństwem pływaków czuwało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Inicjatorem i organizatorem memoriału był prezes Tarnowskiego WOPR – mgr Jerzy Kacer.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął m.in. Informator Dąbrowski, który w imieniu swoim i Organizatorów dziękuje za wzięcie udziału w Memoriale wszystkim przybyłym osobom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*