Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » IX rocznica śmierci Jana Pawła II

IX rocznica śmierci Jana Pawła II

W dziewiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II w parafiach i diecezjach organizowane są spotkania modlitewne i wspólne czuwania, a także wystawy i koncerty. Na Placu Piłsudskiego w Warszawie będzie miało miejsce czuwanie modlitewne przed relikwiami bł. Jana Pawła II. Poprzedzi je emisja materiałów filmowych przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Warszawskie czuwanie modlitewne przed relikwiami bł. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 21.00 w hali namiotowej na Placu Piłsudskiego. Spotkanie poprowadzą warszawskie wspólnoty parafialne, a oprawę muzyczną przygotuje chór Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tematem przewodnim czuwania będzie powołanie do świętości i odkrywanie go razem z Janem Pawłem II w myśl motta obchodów kanonizacyjnych zaczerpniętego z Tryptyku Rzymskiego: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd”.

Czuwanie poprzedzi emisja materiałów filmowych, m.in. filmu „Śladami Wujka” w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego i Piotra Augustynka, przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II (około godz. 20.00), które przybliżą postać wielkiego Polaka i jego pontyfikat.

W Krakowie wspomnienie 9. rocznicy śmierci Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 19.00 tańcami lednickimi. O 19.30 studenci wysłuchają konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka. O 20.30 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Po niej młodzież archidiecezji krakowskiej zaprasza na czuwanie modlitewne. Tego dnia w Krakowie zostanie także otwarta wystawa „Jan Paweł II – Święty z Małopolski”.

Również w innych miastach planowane są spotkania modlitewne, wystawy i koncerty. Szczecin proponuje sztafetę pływacką ku czci bł. Jana Pawła II pod hasłem „Nie bój się. Wypłyń na głębię „, w Lublinie studenci KUL odmówią wspólnie modlitwę „Anioł Pański”, a w Częstochowie odbędzie się m.in. konkurs recytatorski poświęcony pamięci i twórczości bł. Jana Pawła II.

Mieszkańcy Wadowic spotkają się natomiast 2 kwietnia o godz. 21.37 przy pomniku Papieża. 9 kwietnia zostanie otwarte w tym mieście Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

episkopat.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*