Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » 43-letnia kobieta kieszonkowym złodziejem

43-letnia kobieta kieszonkowym złodziejem

W minioną sobotę 29 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali na gorącym uczynku 43-letnią kobietę, która chciała ukraść portfel z torebki jednej z osób przebywających na placu targowym w Szczucinie. Zatrzymanej kobiecie, która była już w przeszłości karana za kradzieże „kieszonkowe”, został przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży portfela z zawartością dokumentów tożsamości oraz pieniędzy w kwocie blisko 800 zł.

W sobotę w godzinach porannych policjanci patrolujący targ zatrzymali kobietę, która usiłowała dokonać kradzieży portfela z torebki jednej z osób odwiedzających plac targowy. Jednak nie udało się jej zamiaru zrealizować z uwagi na podjętą w porę interwencję policjantów. Jak się okazało była to 43-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która jak ustalono była już karana za kradzieże kieszonkowe. Przy sobie posiadała również dużą ilość pieniędzy oraz złotą biżuterię, która mogła pochodzić z kradzieży, co będzie również przedmiotem ustaleń prowadzonych przez śledczych w toczącym się dochodzeniu. Został jej przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży portfela z zawartością dokumentów tożsamości pokrzywdzonej oraz pieniędzy w kwocie blisko 800 zł.

Za popełnione przestępstwo podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Działania dąbrowskiej policji, która w ubiegłym tygodniu wystosowała wobec eskalacji kradzieży „kieszonkowych” apel profilaktyczny zawierający porady dotyczące zachowania szczególnej ostrożności pod kątem skutecznego zabezpieczenia przed kradzieżą „kieszonkową” w szczególności odwiedzających targ, przyniosły określony efekt. Oprócz ograniczenia ilości przestępstw dolegliwych społecznie, działania pozwoliły na zatrzymanie jednego ze sprawców takich kradzieży.

W dalszym ciągu jednak Policja apeluje do wszystkich odwiedzających plac targowy w Szczucinie i podobne miejsca o dużym zagęszczeniu ludzi, o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do porad policjantów, żeby nie paść ofiarą przestępstw kradzieży mienia!

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*