Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » 26 III Konkurs Wiedzy o Dąbrowie Tarnowskiej

26 III Konkurs Wiedzy o Dąbrowie Tarnowskiej

55-dscf1443„Mała Ojczyzna” to taki kawałek świata, z którym człowiek jest szczególnie związany, gdzie czuje się naprawdę u siebie. To świat, w którym żyjemy na co dzień, nasz najbliższy krajobraz, wszystko co nas wokół otacza. To ludzie mieszkający w granicach naszej gminy i stworzona przez nich kultura. To przeszłość i tradycje, teraźniejszość i przyszłość. Dlatego należy kształtować patriotyzm już od  dziecka, poprzez rozbudzanie miłości do własnego regionu. Ważne jest, aby dzieci i młodzież poznały poczucie odpowiedzialności wobec miasta i regionu i z nim się utożsamiały.
Chcąc zainteresować młodych mieszkańców naszej gminy własnym regionem, Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie zorganizowało konkurs pt. „Moja Mała Ojczyzna” , który patronatem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Konkurs był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.
Gala finałowa konkursu odbyła się 24 marca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. J. Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród zaproszonych gości byli:
– Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Marian Gajda,
– Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – Krzysztof Krakowski,
– Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Anna Fido,
– Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej – Jadwiga Kusior

Prace uczniów – plakaty przedstawiające znane postacie związane z Dabrową Tarnowską oraz odpowiedzi na pytania sprawdzające znajomość historii naszego miasta i regionu  oceniała komisja w składzie:
Przewodniczący –  Włodzimierz Piasecki, nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2  w Dąbrowie Tarnowskiej
Członkowie: Józefa Duda – Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Dąbrowie Tarnowskiej, Krzysztof Orwat – Kierownik  Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji w Dąbrowie Tarnowskiej, Przemysław Kołodziej – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przyznano następujące  nagrody i wyróżnienia:

Szkoły podstawowe:
I miejsce –  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, w składzie: Kawa Kazimierz, Gadawska Julia, Mol Maksymilian, Kopeć Julia

Opiekunowie:  p. Renata  Nadolska , p. Jadwiga Wróbel
II miejsce –
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim, w składzie: Szczebak Kamila, Tekielak Aneta, Węgiel Aleksandra, Węgiel Wiktoria
Opiekun:  p. Iwona Tańska
III miejsce –  Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, w składzie: Kaczor Tomasz, Pikul Aleksandra, Drożdż Julia, Kozaczka Paulina
Opiekun:  p. Danuta Runger
IV miejsce –  Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, w składzie: Niemiec Patrycja, Pietras Patryk, Minor Mateusz, Banaś Jakub
Opiekun:  p. Danuta Runger

Gimnazja:
I miejsce –
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, w składzie: Sojka Jan, Panek Grzegorz, Kupiec Jakub, Kawa Marcin
Opiekun:  p. Danuta Kłos – Kufel
II miejsce –
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, w składzie: Korzec Katarzyna, Drąg Izabela, Grzech Wiktoria, Węgrzyn Błażej
Opiekun: p. Katarzyna Wójcik
III miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim, w składzie:
Miodowska Justyna, Stępnik Karolina, Dudek Wojciech, Wójcik Kinga
Opiekun: p. Iwona Tańska

Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, a wręczył w Jego imieniu  Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Marian Gajda. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych za zdobycie I miejsca otrzymali również puchary ufundowane przez p. Jolantę Flis i Marka Kozłowskiego.
Młodzież wykazała się nie tylko szeroką wiedzą o swoim mieście i regionie, ale również pokazała zdolności artystyczne. Wysoki poziom przygotowania uczniów do konkursu był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli – opiekunów.

Całą imprezę uświetniły występy artystyczne uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 , przygotowane przez nauczycieli: p. Annę Piotrowską, p. Danutę Pikul  i p. Beatę Chmielewską oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowanych przez p. Danutę Runger. Dekoracje i wystawy tematyczne zostały przygotowane przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr  1w Dąbrowie Tarnowskiej:  p. Annę Piotrowską i p. Danutę Pikul.
Dużym zaangażowaniem w organizację imprezy wykazali się również  uczniowie gimnazjum, oferując gościom swoją nieocenioną pomoc. Wszyscy , którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu, otrzymali pisemne podziękowania od Dyrektora Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie p. dr Barbary Dagmary Niziołek, które wręczyła
p. Janina Flis-    doradca metodyczny Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.

Galeria zdjęć <<<

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*