Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Chcieli przekupić dąbrowskich policjantów

Chcieli przekupić dąbrowskich policjantów

policjaW ostatnich dniach dwukrotnie zatrzymano na terenie Powiśla Dąbrowskiego kierowców pojazdów osobowych, którzy z obawy przed konsekwencjami prawnymi popełnionych czynów, usiłowali przekupić policjantów dąbrowskiej „drogówki” w zamian za odstąpienie od ich ukarania m.in.:

 17 marca br. w miejscowości Gruszów Wielki policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego mieszkańca Gminy Radgoszcz kierującego samochodem marki Opel. Kierujący pojazdem poruszał się z prędkością przekraczającą dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Policjanci za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym wręczyli kierowcy mandat karny.  Chcąc jednak uniknąć nałożenia przez policjantów punktów karnych kierowca usiłował wręczyć im łapówkę w kwocie 100 zł.  Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu zarzut usiłowania wręczenia łapówki policjantom. Z uwagi na charakter przestępstwa prokurator w tym przypadku zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Kolejną osobą, która chciała skłonić policjantów dąbrowskiej „drogówki” do naruszenia przepisów prawa w czasie kontroli drogowej był 32-letni mieszkaniec Gminy Gręboszów. Mężczyzna ten zatrzymany do kontroli drogowej w dniu 19 marca br. w Woli Gręboszowskiej poruszał się pojazdem marki Renault Laguna, który nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto nie stosował się on do zakazu prowadzenia pojazdów. Chcąc uniknąć konsekwencji karnej popełnionych czynów chciał wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 100 zł. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania wręczenia łapówki policjantom oraz nie stosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Obu podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci ostrzegają, że zarówno udzielenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną jak i jej obietnica, celem skłonienia osoby pełniącą funkcją publiczną do naruszenia przepisów prawa  –  jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*